MÉS ACTUALITAT AL FACEBOOK DE “NUCLI ANTIC DEL PRAT”

Us volem demanar disculpes per tenir aquest bloc una mica endarrerit. El motiu és que estem veient que el Facebook de l’Associació de Veïns del Nucli Antic del Prat te més possibilitats d’oferir-vos imatges i informació amb una agilitat immensa. 

Quant a nucliantic

La nostra associació de veïns té els seus orígens un 24 de desembre de 1.990. Un grup de persones van decidir constituir la nostra associació de veïns i es van marcar unes fites de treball:  Col·laborà amb els poders públics per millorar els serveis del barri.  Promoure la celebració de festes i actes culturals per als seus associats.  Preservar els interessos dels veïns i petits negocis del nostre barri. Les persones que van arrancar aquesta aventura, fa uns 16 anys aproximadament, van ser: En Josep Antoni Puig i Rovira, en Ramón Ribas i Forgas, en Jordi Gili i Farrés, na Irene Pallarés, en José Antonio Florencio i Diañez i en Josep Mª Sardà i Boixadera. Abans de que aquest bloc entrés al món internauta, vam poder treballar sota les directrius de la única dona fundadora de la nostra associació: la nostra ex-presidenta na Irene Pallarés. Ella va saber engrescar a les persones que avui estem lluitant amb il·lusió per seguir mantenint viu l\'esperit d\'aquell 24 de desembre del 1.990.
Aquesta entrada ha esta publicada en General. Afegeix a les adreces d'interès l'enllaç permanent.

3 comentaris a l'entrada: MÉS ACTUALITAT AL FACEBOOK DE “NUCLI ANTIC DEL PRAT”

  1. del Prat te més possibilitats d’oferir-vos imatges i informació amb una agilitat immensa.

  2. Veïns del Nucli A

  3. oc una mica endarrerit. El motiu és que estem veient que el Facebook de l’Associació de Veïns del Nucli An

Els comentaris estan tancats.