RESPECTEU EL DESCANS DELS VEÏNS

Una vegada més, l’Adif amb consentiment de l’Ajuntament del Prat, estira més el braç que la manega. Durant aquesta setmana passada, hi ha tornat a haver denúncies per no respectar els horaris nocturns de descans acordats. Segons converses de Rosario Amador (Presidenta AVV) amb en Xavier Macarro (Ajuntament) se’ls va autoritzar a l’Adif a realitzar unes feines fins la 1 de la matinada per problemes tècnics i sent incapaços de complir aquesta nova franja horària van estirar els treballs més enllà provocant les queixes i denúncies dels veïns.

A qui ha de defensar l’Ajuntament del Prat en aquestes questions?

[@more@]

Quant a nucliantic

La nostra associació de veïns té els seus orígens un 24 de desembre de 1.990. Un grup de persones van decidir constituir la nostra associació de veïns i es van marcar unes fites de treball:  Col·laborà amb els poders públics per millorar els serveis del barri.  Promoure la celebració de festes i actes culturals per als seus associats.  Preservar els interessos dels veïns i petits negocis del nostre barri. Les persones que van arrancar aquesta aventura, fa uns 16 anys aproximadament, van ser: En Josep Antoni Puig i Rovira, en Ramón Ribas i Forgas, en Jordi Gili i Farrés, na Irene Pallarés, en José Antonio Florencio i Diañez i en Josep Mª Sardà i Boixadera. Abans de que aquest bloc entrés al món internauta, vam poder treballar sota les directrius de la única dona fundadora de la nostra associació: la nostra ex-presidenta na Irene Pallarés. Ella va saber engrescar a les persones que avui estem lluitant amb il·lusió per seguir mantenint viu l\'esperit d\'aquell 24 de desembre del 1.990.
Aquesta entrada ha esta publicada en General. Afegeix a les adreces d'interès l'enllaç permanent.

Una comentari en l'entrada: RESPECTEU EL DESCANS DELS VEÏNS

  1. Asesoramiento gran, práctico y muy necesario*replica lv bags

Els comentaris estan tancats.