REUNIÓ AMB EN CARLES BUIXADÉ EL PROPER 12 DE NOVEMBRE DEL 2007

Un dia més, ens reunirem amb el nostre arquitecte, el Sr. Carles Buixadé, a l’Hotel d’Entitats. La reunió la mantindrem aquest proper dilluns dia 12 de novembre del 2007 a les 19,30 hores. Ell ens explicarà com han anat les darreres reunión de tècnics i ens farà arribar les accions que entre tots aniran fent. Esperem que després del que ha anat succeint aquestes últimes setmanes (esvorancs, tancaments de FFCC, Rodalies, l'estació AVE al Prat), tothom hagi après la lliçó tal com diu l’alcalde del Prat i esperem que en Lluis Tejedor hagi estat el primer en aprendre-la. Ja us anirem informant.

[@more@]

Quant a nucliantic

La nostra associació de veïns té els seus orígens un 24 de desembre de 1.990. Un grup de persones van decidir constituir la nostra associació de veïns i es van marcar unes fites de treball:  Col·laborà amb els poders públics per millorar els serveis del barri.  Promoure la celebració de festes i actes culturals per als seus associats.  Preservar els interessos dels veïns i petits negocis del nostre barri. Les persones que van arrancar aquesta aventura, fa uns 16 anys aproximadament, van ser: En Josep Antoni Puig i Rovira, en Ramón Ribas i Forgas, en Jordi Gili i Farrés, na Irene Pallarés, en José Antonio Florencio i Diañez i en Josep Mª Sardà i Boixadera. Abans de que aquest bloc entrés al món internauta, vam poder treballar sota les directrius de la única dona fundadora de la nostra associació: la nostra ex-presidenta na Irene Pallarés. Ella va saber engrescar a les persones que avui estem lluitant amb il·lusió per seguir mantenint viu l\'esperit d\'aquell 24 de desembre del 1.990.
Aquesta entrada ha esta publicada en General. Afegeix a les adreces d'interès l'enllaç permanent.