L’A.VV. EN CONTRA DEL PGM “INTERMODAL-SEDA”

L’Associació de Veïns va presentar un plec d’al.legacions a l’Ajuntament davant l’aprovació inicial del nou expedientde la Modificaciódel Pla General Metropolità "Entorn de l’Estació Intermodal y Barri Seda" aprovat en el ple municipal del 5 de maig del 2008.

Les podeu trobar en l’apartat d’albums d’aquest mateix bloc dins la carpeta "AL.LEGACIONS AL PGM"

Quant a nucliantic

La nostra associació de veïns té els seus orígens un 24 de desembre de 1.990. Un grup de persones van decidir constituir la nostra associació de veïns i es van marcar unes fites de treball:  Col·laborà amb els poders públics per millorar els serveis del barri.  Promoure la celebració de festes i actes culturals per als seus associats.  Preservar els interessos dels veïns i petits negocis del nostre barri. Les persones que van arrancar aquesta aventura, fa uns 16 anys aproximadament, van ser: En Josep Antoni Puig i Rovira, en Ramón Ribas i Forgas, en Jordi Gili i Farrés, na Irene Pallarés, en José Antonio Florencio i Diañez i en Josep Mª Sardà i Boixadera. Abans de que aquest bloc entrés al món internauta, vam poder treballar sota les directrius de la única dona fundadora de la nostra associació: la nostra ex-presidenta na Irene Pallarés. Ella va saber engrescar a les persones que avui estem lluitant amb il·lusió per seguir mantenint viu l\'esperit d\'aquell 24 de desembre del 1.990.
Aquesta entrada ha esta publicada en General. Afegeix a les adreces d'interès l'enllaç permanent.

Una comentari en l'entrada: L’A.VV. EN CONTRA DEL PGM “INTERMODAL-SEDA”

  1. * Peix del Mar,va dir: no pots veure les meves llàgrimes …

Els comentaris estan tancats.