ACTIVITATS A L’A.VV.NUCLI ANTIC 2009-2010

Les activitats han començat a l’A.VV.del Nucli Antic per entreteniment dels socis i no socis del barri. Enguany us hempreparat activitats per omplir el període del curs escolar 2009-2010 (Setembre’09- Juny’10):

PATCHWORD.- (Encara s’ admeten places)

Els dimarts i dijous pel matí de 9,30 h fins les 12,30 h.

Només per 15 Euros/mes els socis/es

 i els que encara no sou socis/es per  16 Euros/mes.

MANUALITATS.- (Encara s’ admeten places)

El dimarts per la tarda de 16 h fins les 18 h.

Només per 12 Euros/mes els socis/es

 i els que encara no sou socis/es per  13 Euros/mes.

GIMNÀSIA DE MANTENIMENT.- (Activitat completa)

El dimecres per la tarda de 17,30 h fins les 18,30 h.

Només per 10 Euros/mes els socis/es

 i els que encara no sou socis/es per  11 Euros/mes.

SEVILLANES.- (Encara s’ admeten places)

El dijous per la tarda de 17 h fins les 19 h.

Només per 12 Euros/mes els socis/es

 i els que encara no sou socis/es per  13 Euros/mes.

“DANZA DEL VIENTRE”.- (Encara s’ admeten places)

El dijous per la tarda de 17,30 h fins les 18,30 h.

Només per 12 Euros/mes els socis/es

 i els que encara no sou socis/es per  13 Euros/mes.

Si voleu més informació o per apuntar-vos a qualsevol de lesactivitats encara oberta podeu trucar a la MONTSE PORTO al 699-81.32.51 ó passar per l’Hotel d’Entitats les tardesdels dimarts, dimecres i dijous.

 

Quant a nucliantic

La nostra associació de veïns té els seus orígens un 24 de desembre de 1.990. Un grup de persones van decidir constituir la nostra associació de veïns i es van marcar unes fites de treball:  Col·laborà amb els poders públics per millorar els serveis del barri.  Promoure la celebració de festes i actes culturals per als seus associats.  Preservar els interessos dels veïns i petits negocis del nostre barri. Les persones que van arrancar aquesta aventura, fa uns 16 anys aproximadament, van ser: En Josep Antoni Puig i Rovira, en Ramón Ribas i Forgas, en Jordi Gili i Farrés, na Irene Pallarés, en José Antonio Florencio i Diañez i en Josep Mª Sardà i Boixadera. Abans de que aquest bloc entrés al món internauta, vam poder treballar sota les directrius de la única dona fundadora de la nostra associació: la nostra ex-presidenta na Irene Pallarés. Ella va saber engrescar a les persones que avui estem lluitant amb il·lusió per seguir mantenint viu l\'esperit d\'aquell 24 de desembre del 1.990.
Aquesta entrada ha esta publicada en General. Afegeix a les adreces d'interès l'enllaç permanent.