ULTIMA HORA !!! 10 VIATGES AMB L’AVE A MADRID

Ens acaben de comunicar que l’Adif ens farà obsequi de 10 billets per viatjar a Madrid amb l’AVE. Després de tot el que s’ha patit en aquests dos llargs anys, hem decidit aprofitar que, demà mateix, hi haurà assemblea general de socis de l’Associació i ampliarem l’ordre del dia amb el sorteig d’aquests 10 viatges.

A l’entrada a la sala d’actes de l’Hotel d’Entitats us farem entrega d’un número amb el que participareu.

Si no assistim, no participem ! Us esperem i molt bona sort !!!

Quant a nucliantic

La nostra associació de veïns té els seus orígens un 24 de desembre de 1.990. Un grup de persones van decidir constituir la nostra associació de veïns i es van marcar unes fites de treball:  Col·laborà amb els poders públics per millorar els serveis del barri.  Promoure la celebració de festes i actes culturals per als seus associats.  Preservar els interessos dels veïns i petits negocis del nostre barri. Les persones que van arrancar aquesta aventura, fa uns 16 anys aproximadament, van ser: En Josep Antoni Puig i Rovira, en Ramón Ribas i Forgas, en Jordi Gili i Farrés, na Irene Pallarés, en José Antonio Florencio i Diañez i en Josep Mª Sardà i Boixadera. Abans de que aquest bloc entrés al món internauta, vam poder treballar sota les directrius de la única dona fundadora de la nostra associació: la nostra ex-presidenta na Irene Pallarés. Ella va saber engrescar a les persones que avui estem lluitant amb il·lusió per seguir mantenint viu l\'esperit d\'aquell 24 de desembre del 1.990.
Aquesta entrada ha esta publicada en General. Afegeix a les adreces d'interès l'enllaç permanent.