QUAN ES RETIRARÀN ELS POSTES DE FUSTA DE LA LLUM DEL C/ JOAN MARAGALL?

Ja fa 2 anys i 3 mesos aproximadament,que aquesta associació enviava un e-mail al Sr. Joaquím Bartolomé, Tinent d’alcalde de Manteniment i Serveis del nostre ajuntament, per demanar-li la retirada definitiva dels postes de fusta de la llum del mig de les voreres del C/ Joan Maragall. En aquella època, ja s’havien finalitzat les obres d’urbanització del C/ Isidre Nonell (requisit indispensable per realitzar la retirada, aleshores), però a dia d’avui, encara tenim postes de fusta de la llum, molestos i poc estètics, i voldríem saber, al igual que fa més de 2 anys, quan es durà a terme la retirada definitiva? Seria ridícul que l’excusa ara fos que la companyia elèctrica no te temps per fer-ho, no creieu?

Quant a nucliantic

La nostra associació de veïns té els seus orígens un 24 de desembre de 1.990. Un grup de persones van decidir constituir la nostra associació de veïns i es van marcar unes fites de treball:  Col·laborà amb els poders públics per millorar els serveis del barri.  Promoure la celebració de festes i actes culturals per als seus associats.  Preservar els interessos dels veïns i petits negocis del nostre barri. Les persones que van arrancar aquesta aventura, fa uns 16 anys aproximadament, van ser: En Josep Antoni Puig i Rovira, en Ramón Ribas i Forgas, en Jordi Gili i Farrés, na Irene Pallarés, en José Antonio Florencio i Diañez i en Josep Mª Sardà i Boixadera. Abans de que aquest bloc entrés al món internauta, vam poder treballar sota les directrius de la única dona fundadora de la nostra associació: la nostra ex-presidenta na Irene Pallarés. Ella va saber engrescar a les persones que avui estem lluitant amb il·lusió per seguir mantenint viu l\'esperit d\'aquell 24 de desembre del 1.990.
Aquesta entrada ha esta publicada en General. Afegeix a les adreces d'interès l'enllaç permanent.